Kosmetyki ekologiczne a naturalne

Niestety wiele osób nadal myli kosmetyki wyprodukowane z naturalnych składników z tymi promowanymi jako ekologiczne. Chyba nie ma sklepu, w którym nie można by było kupić kosmetyków z etykietką eko, dlatego warto wiedzieć kiedy faktycznie kupujemy kosmetyki pozbawione zupełnie chemii, a kiedy tylko dajemy się nabrać.

Co jest najlepszym wyznacznikiem? Przede wszystkim skład produktów. Nie trzeba być chemikiem, aby to rozszyfrować. Jeśli w nazwie nie ma rośliny, słowa ekstrakt, wyciąg, fruit/plant/seed oil to prawdopodobnie nie jest to składnik naturalny. Tylko z roślin można pozyskać organiczne składniki. Im ich więcej, tym bardziej ekologiczny kosmetyk. Jednak przy niektórych składnikach jest dopisek, że pochodzą one z upraw kontrolowanych, ekologicznych i bez opryskowych. Takie składniki są jeszcze lepsze dla naszej skóry i kosmetyki je zawierające są jeszcze bardziej naturalne.

Kosmetyki naturalne

Kosmetyki ekologiczne

Kolejny wyznacznik to renoma marki. Niezwykle rzadko zdarza się, aby marka produkująca tylko ekologiczne, naturalne, organiczne nagle zaczęła zmieniać składy bez uprzedzenia. Z kolei jeśli jakaś marka do tej pory produkowała tylko drogeryjne kosmetyki, a nagle w jej ofercie możemy zobaczyć kosmetyki z etykietką eko warto sprawdzić składy i poczytać opinie, ponieważ mogą to być kosmetyki pół na pół lub w ogóle nie naturalne.

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.